Petek Temizliği Neden Önemlidir?

petek-temizligi-nasil-yapilir
petek-temizligi-nasil-yapilir

Petek Temizliği Neden Önemlidir?

Evlerimizin ısınmasında evlerimizin ısınmasında büyük rol oynayan peteklerin tam verimli çalışabilmesi için düzenli olarak petek temizliği yapılmış olması bir hayli önem taşımaktadır. Isınma da kombiden sonra en büyük rolü oynayan peteklerin ve boruların stabil çalışması için temiz olmaları şarttır. Temel olarak kombi ve petek arasındaki ilişkinin en verimli şekilde yerine getirilmesi için petek temizliği önemli bir unsurdur. Kombinin ürettiği sıcak su peteklerde rahat ve iletilebilir bir şekilde ilerler. Sürekli bir döngü içerisinde petekleri sıcak tutarak ortamı ısıtır. Ancak sistemde zorlanmalar olması hem kombi sağlığı açısından hem de ekonomik olarak önemli bir kayıp oluşturacaktır. Kombiler çalışma prensipleri olarak ürettikleri sıcak suyu borular aracılığı ile peteklere ulaştırır.

Petek Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Petek temizliği sırasında iletilen sıcak su peteklerin ısınmasını sağlar ve dışarı ya ısı iletir. Bu çalışma prensibi ile ilerleyen sistem bir süre sonra bakım yapılmaz ise randıman azalmaya başlar. Bunun en büyük sebeplerinden birisi peteklerde zamanla oluşmuş olan kireç ve tortulardır. Tüm bunların yanı sıra kombilerde güvenlik konusu da oldukça önemlidir. Yine bu durumda kombinin-peteğin doğru temizlenmesiyle doğrudan ilişkilidir. Peteklerin iç yüzlerine yapışarak peteklerin iletkenliğini azaltır. Bu azalma sebebi ile performans düşüşü yaşanır. Bu problemin oluşmaması ve en verimli şekilde sistemin devam edebilmesi için genel bakımlarının 12-24 ay ara ile yetkili kişiler tarafından yapılması önemli bir unsurdur.

Petek Temizliği Hizmeti ve Fiyatları

Genellikle kış mevsiminden önce yapılan bu temizlik bütçeye bir hayli fayda sağlarken, kombinin çalışmasında etkisi görülecek bir rahatlama ve daha az yakıt tüketimi ile daha fazla ısı ortaya çıkararak size katkı sağlayacaktır. Petekler kış aylarında yoğun bir şekilde çalışmaktadır. Ancak havalar ısınmaya başladığında eskisi kadar kullanılmayan peteklerde bazı durumlarda şu şekilde sorunlar oluşabilmektedir. Peteklerde geç ısınma ve peteklerin belirli bir kısmının ısınması gibi sorunlar oluşmakta bu sorunlara yönelik çözüm ise petek bakımıdır. Fiyat noktasında ise genel geçer bir rakam söylemek mümkün değildir. Petek temizliği fiyatları konusunda net bilgi almak üzere bizimle irtibata geçebilirsiniz. Ayrıca kalorifer tesisatı için de firmamızdan hizmet alabilirsiniz

Bu gönderiyi paylaş

Makalemizi Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Çarşı Mah. 1803. Sok. No14/A Şehzadeler

İhtiyacınız olan her konuda profesyonel çözümler sunmak için biz hazırız!

HEMEN İLETİŞİME GEÇ

0551 043 94 99

Call Now ButtonHEMEN ARAYIN